Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Ślubowanie pierwszoklasistów

Uczniowie na scenie

Pasowanie na ucznia to wyjątkowo ważne wydarzenie w życiu każdego świeżo upieczonego pierwszoklasisty. To symboliczne przejście ze świata beztroskiej zabawy w przedszkolu, do świata nauki i pierwszych obowiązków. W czwartek 7 października o godzinie 10 w naszej szkole odbyła się ta niezwykła uroczystość. Obecni byli pani dyrektor Marta Gładysz, pani wicedyrektor Dorota Włodarczyk oraz pani Agnieszka Zamojska, kierownik wydziału edukacji, sportu i spraw społecznych Urzędu Miasta Puławy.
Pasowanie rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez wychowawczynie klas pierwszych: panią Annę Szyndler, panią Monikę Górską oraz panią Sylwię Muszyńską. Pierwszaki wraz z uczniami klas 4a i 4b świetnie odegrali swoje role i zaśpiewały piosenki. Na szczęście udało się odnaleźć zaginiony ołówek do pasowania. Został zwrócony na ręce pani dyrektor, która wraz
z zacnymi gośćmi przystąpiła do pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszaki ubrane w birety przekraczały symboliczne drzwi szkoły, aby stać się prawdziwymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Puławach. W obecności rodziców, gości, dyrekcji i nauczycieli pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Przyrzekali być pilnymi uczniami, dobrymi Polakami, przyjaciółmi przyrody, a swoim zachowaniem napawać dumą rodziców i wychowawców.
Po tak doniosłej chwili rodzice uczniów klas pierwszych złożyli podziękowania dla dyrekcji oraz nauczycieli. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się do swoich sal na słodki poczęstunek.

Powrót na początek strony