Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

uczniowie klasy 3 PB siedzą na podłodze słuchając utworów czytanych przez licealistów z klasy3LE

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony  29 września, to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Święto to ma już kilkunastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Patronką wybrano znakomitą autorkę książek dla dzieci, Janinę Porazińską, która 29 września obchodzi urodziny.

W naszej w bibliotece szkolnej akcja ta  odbywała się  przez cały tydzień.
W tym czasie uczniowie mogli posłuchać m.in. utworów   Hugh Loftinga„ Doktor Dolittle i jego zwierzęta” , „Pamiętnik Czarnego Noska” i „Nasza mama czarodziejka” autorstwa  Janiny Porazińskiej oraz „Cukierku ,ty łobuzie” Waldemara Cichonia.
W role lektorów  wcielili się  uczniowie p. L. Sołtys z  klasy III LE  (Magdalena Wolska, Ola Murat, Gabrysia Kozak, Kasia Wręga, Daria Chojecka, Karolina Żarnowska, Marlena Rumianek  i Oskar Janda).
Podobnie jak pomysłodawcy tej akcji, wierzymy, że pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.      
Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok.

Biblioteka szkolna

Powrót na początek strony