Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Licealiści KEN-u najlepsi w Puławach w Rankingu Perspektywy

tarcza z napisem srebrna szkoła.jpg

II LO im. KEN zajęło 240. miejsce w Polsce i 10. na Lubelszczyźnie w  XXIII Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących przeprowadzanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” uwzględniającym najlepsze szkoły w kraju. W ostatnich latach "Dziewiątka" jest klasyfikowana coraz wyżej w rankingu ogólnopolskim. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym było to 254. miejsce w Polsce i 13. na Lubelszczyźnie.
Nasze liceum po raz kolejny uzyskało prestiżowy tytuł „Srebrnej Szkoły”, co niewątpliwie jest potwierdzeniem najwyższego w Puławach poziomu nauczania.
Przy ocenie szkół w tym roku brane były pod uwagę: sukcesy w olimpiadach (25%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%) i przedmiotów dodatkowych (45%). Swoją najwyższą w ciągu ostatnich lat lokatę puławski KEN zawdzięcza wysokim wynikom matury zarówno z przedmiotów obowiązkowych zdawanych na poziomie podstawowym, jak i z przedmiotów dodatkowych, które uczniowie zdają na poziomie rozszerzonym.
Warto podkreślić, że jeszcze wyższą lokatę zajęła „Dziewiątka” w rankingu maturalnym - 236. miejsce. Dzięki świetnie napisanej maturze 85% naszych absolwentów kontynuuje naukę na studiach wyższych na państwowych uczelniach w kraju w systemie dziennym.
Doskonałe wyniki zawdzięczamy nieprzeciętnym zdolnościom i ambicji naszych uczniów, zaangażowaniu i pasji, z jaką uczą nasi pedagodzy, nieocenionemu wsparciu rodziców oraz lokalnych władz samorządowych  i oświatowych, dbających o zapewnienie jak najlepszych warunków pracy w naszej szkole. W tym roku wspólnie udowodniliśmy, że w drodze do sukcesu umiemy przezwyciężyć ograniczenia, jakie nałożyła na nas pandemia. Zdalne nauczanie okazało się wyzwaniem, któremu z powodzeniem sprostaliśmy.

Powrót na początek strony