Sukces Justyny w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach
Z wielką przyjemnością prezentujemy Justynę Płowaś, która została finalistką XII edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Olimpiada o zasięgu ogólnopolskim organizowana jest przez Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, zaś honorowy patronat objął Minister Edukacji. Współorganizatorami zawodów było 16 wyższych uczelni z terenu całej Polski, które przyznały laureatom i finalistom nagrody w postaci indeksów na studia. Olimpiada przebiegała w trzech etapach. W I etapie polegającym na napisaniu eseju dotyczącego współczesnych mediów wzięło udział 1199 uczestników.
Do etapu okręgowego organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski zakwalifikowało się czworo uczniów pani Renaty Marcinko: Justyna Płowaś 3 LE, Wiktoria Bujała 3 LE, Maja Kacperczyk 4 LC i Przemysław Goluch 4 LC. Zawody finałowe odbyły się w Warszawie. Uczestnicy w ciągu dwu niezwykle ekscytujących dni zmierzyli się z testem oraz wzięli udział w spotkaniach z prelegentami, którymi byli popularni dziennikarze radiowi i i telewizyjni.
Gratulujemy naszym reprezentantom, a szczególnie finalistce i adeptce dziennikarstwa Justynie!